Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 157
#Ilość wpisów: 53

ogólna

Wózek na spawarkę – część 2

W końcu udało mi się dokończyć wózek na spawarkę. Do konstrukcji dołożyłem półkę na pojemnik z akcesoriami do spawania oraz zasobniki na elektrody. Dodatkowo dodałem zabezpieczenie na butlę i wieszak na kable. Całość została pomalowana i jest gotowa do użytku.

czytaj dalej

Sterownik śluzy higienicznej

Tym razem przyszła konieczność zrobienia niewielkiego sterownika śluzy higienicznej. Ze względu na niewielkie założenia projektu został wybrany mikrokontroler Atmega. Działanie układu polega na odczytywaniu sygnałów z czujników pojemnościowych i aktywację wejść mikrokontrolera. Sterowanie śluzy podzielone jest na 4 sekcje: podawanie mydła, spłukiwanie wodą, dezynfekcja oraz otwarcie kołowrotka aby przepuścić osobę przechodzącą przez śluzę.

czytaj dalej

Remontowy maj

Jak to w typowej polskiej rodzinie bywa, majowe weekendy minęły nam pod znakiem remontu 🙂 Niestety nasz synek nie oszczędza ścian, jeżdżąc na odkurzaczu jak na deskorolce, stąd też ich stan zmusił nas do małego remontu. Żeby coś zmienić w aranżacji pokoju postanowiliśmy zamontować podwieszany sufit z oświetleniem punktowym i jedną ścianę ozdobić kamieniem dekoracyjnym.

Widok po malowaniu

Widok po malowaniu

czytaj dalej

Działka cz.10 – malowanie elewacji pomieszczenia gospodarczego

Korzystając z wolnego weekendu udało się nam pomalować przygotowaną elewację pomieszczenia gospodarczego. Malowania wymagały również drzwi. Zostały pomalowane, żeby zabezpieczyć je przed deszczem. Zauważyłem, że niestety okleina drzwi zaczęła się niszczyć, dlatego konieczne było malowanie. Na wiaderku farby elewacyjnej było napisane „BEŻ” – do dziś go nie mogę zobaczyć.. 🙂

Elewacja pomalowana

Elewacja pomalowana

czytaj dalej

Zimowy letarg :)

Witam ponownie po długiej przerwie. Obowiązki rodzinne, studia, praca wymagały odemnie dużo czasu, przez co o wszelkich dłubaniach mogłem zapomnieć 🙂 Jedynie dzięki temu udało mi się zrobić ciekawe zdjęcie w mojej okolicy w jeden z zimowych poranków, kiedy musiałem jechać do pracy 🙂

20160123_085943

czytaj dalej

Chronometr – kto widział coś takiego ? :)

W tym miesiącu narzekam na brak czasu, od początku października zaczęły mi się zjazdy na Politechnice Białostockiej na kierunku elektrotechnika – 3 w miesiąc. Nawiązując do mijającego czasu wspomnę o ciekawym wynalazku jaki udało mi się wypatrzeć w zbiorach PB. Na poniższym filmiku widoczny jest chronometr z latającym wahadłem. Patent – Adler Christian Clausen, 23.08.1883, USA. Przez współczesnych okrzyknięty „najbardziej szalonym zegarem świata”. Unikalny, gdyż mała dokładność wychwytu zniechęcała zegarmistrzów do budowy tego typu czasomierzy.

czytaj dalej

Mamy Synka !!!:)

Dzisiaj tj. 14.08.2015 o godz. 12:00 urodził się nasz synek – Filip:) Waży 3600g, mierzy 58 cm – co najważniejsze jest zdrowy:).  Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego faktu, a ja mam cichą nadzieję, że w przyszłości będzie pomagał mi w projektach 🙂 – co dwie głowy to nie jedna:)

Nasz syn - Filip:)

Nasz syn – Filip:)

czytaj dalej

Witam w moim świecie

Zapraszam do śledzenia mojej strony. Sukcesywnie będę wstawiał relację z realizacji wszelkich tworów. W miarę możliwości będę starał się szczegółowo opisywać kolejne kroki budowy. Życzę miłej lektury.