Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 157
#Ilość wpisów: 53

motoryzacja

Remont tokarki TSA 16 – część 1

Remont tokarki zacząłem od tematu, który jest mi znany tzn silnik. Praca silnika była głośna, co sugerowało wypracowane łożyska. Diagnoza była trafna. Po wymianie i złożeniu silnik pracował bardzo cicho. Z silnika zostały wydmuchane wszelkie zanieczyszczenia po czym obudowa została oczyszczona i pomalowana.

Silnik po odświeżeniu

Silnik po odświeżeniu

czytaj dalej

Remont tokarki TSA 16

Moje zaplecze warsztatowe powiększyło się o niewielką tokarkę TSA 16. Urządzenie kupiłem bez oryginalnego stolika – zależało mi, żeby zajmowała jak najmniej miejsca. Z tego powodu czeka mnie spawanie stojaka na której tokarka zostanie zamontowana. Na obecną chwilę chcę przygotować stojak, zamontować silnik a następnie zabrać się za przegląd układu przeniesienia napędu/posuwu.

Tokarka + silnika

Tokarka + silnika

czytaj dalej

Wózek na spawarkę – część 1

Z racji tego, że w czasie zimy roztapiający się śnieg spływa pod ścianę i usiłuje zalać stojącą przy niej spawarkę, postanowiłem zrobić wózek. Niby nic, a jednak taki wózek pozwoli wprowadzić trochę porządku w garażu a dodatkowo sprawi, że nie będzie trzeba schylać się, żeby zmienić nastawy w spawarce. Dodatkowo planuję zrobić jakieś wieszaki, na których będzie można zawiesić oprzyrządowanie spawarki.

czytaj dalej

Spawanie stolika

W moich robótkach często potrzebowałem spawania i konieczne było ratowanie się usługami zewnętrznymi lub projekty upadały. Żeby to zmienić postanowiłem spróbować swoich sił w spawaniu. Oczywiście do tego nieodzowna jest spawarka. Udało mi się kupić roczną spawarkę Magnum THF 201 plus. Jest to urządzenie, którym można spawać metodami MMA i TIG prądem stałym do 200A. Z opinii krążących po internecie można wywnioskować, że to sensowny sprzęt na domowe potrzeby.

Spawarka i materiał

Spawarka i profile

czytaj dalej

Cars Lovers 2016

3 lipca 2016 roku na placu BUDMAT AUTO odbył się zlot aut tuningowanych. Mimo kiepskiej pogody dojechało trochę ciekawych samochodów. Oczywiście poza fajnymi furkami nie zabrakło tuningu audio z fajnymi DEMO CARami i przejażdżek driftowozami.

20160703_122747

czytaj dalej

Wymiana sprzęgła – OPEL MERIVA 1.6 (Z16XE)

W weekend przyszło mi zmierzyć się z wymianą sprzęgła w moim Oplu Meriva. Właściwie wymiana sprzęgła odbyła się przy okazji. Całe zamieszanie spowodował wyjący wysprzęglik. W momencie wciskania pedału rozlegało się wycie, dziwnie z tym się jeździło, szczególnie przy wyższych biegach. Wycie wysprzęglika po wciśnięciu sprzęgła powodowało wrażenie jakby gaz był wciśnięty i silnik osiągał wysokie obroty:) Z takim objawem kupiłem to autko – skusił mnie przebieg. W czasie zakupu miało 82000km przebiegu. Poza tym wyciem, nie było żadnych problemów z jazdą. Do tego pojawił się mały wyciek oleju między skrzynią a silnikiem – obstawiłem, że to może być uszczelniacz

czytaj dalej