Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 150
#Ilość wpisów: 53

modelarstwo

Odbudowa modelu Wilga 2000 + montaż FPV

Tym razem poświęciłem trochę czasu na naprawę modelu po ostatnim krecie. Pok kraksie wyrwana była przednia wręga oraz uszkodziło się mocowanie skrzydła. Elementy zostały sklejone po czym wzmocniłem je żywicą z włóknem szklanym. Model jeszcze czeka na oklejenie folią uszkodzonych fragmentów.

Wilga po naprawie

Wilga po naprawie

czytaj dalej

Dron YD-719C

Mój Mikołaj był na tyle dobry, że wyposażył mój modelarski garaż w małego drona:) Bardziej jest to zabawka, jednak pierwszych chwytów na tym urządzeniu można się nauczyć. Niestety latadło jest dość lekkie i przy zabawie na dworze z lekkim wiatrem jest mało sterowne. Zapewne do kipskiej sterowności przyczynia się chińska precyzja:) Dużo lepiej próba sterowania wychodzi w domu – jednak tu jest kolejny problem – zbyt mało miejsca 🙂 W dronie zamontowana jest kamerka umożliwiająca nagrywanie filmów i robienie zdjęć. Jak można się domyślić owe nagrania nie są najwyższych lotów:) jednak frajda z latania jest. Poniżej początki nauki latania tym cudem:)

20160206_205223

czytaj dalej

RWD5 z Artexu

Przyszedł również czas na RWD5 z Artexu. Model kupiłem kilka lat temu do dokończenia. Brakowało poszycia, wyposażenia. Te braki zostały uzupełnione zaraz po zakupie, jednak nie miałem „zaufanej” aparatury na której mógłbym zrobić oblot. Model jest wyprodukowany w Polsce, jakość cięcia elementów jest bardzo dobra, konstrukcja samolotu jest z balsy. Do modelu dołączona jest dość szczegółowa instrukcja. Model został dokończony i prezentuje się okazale. Kilka dni temu udało mi się wylicytować na allegro aparaturę Turnigy 6XS. Aparatura ma 4 kanały proporcjonalne i 2 kanały on/off. Razem z aparaturą był odbiornik Turnigy XR70000S. Teraz w wolnym czasie będę starał się podłączyć odbiornik, wyważyć model i jeśli pogoda pozwoli, wykonać oblot.

3

czytaj dalej

Budowa depronowego RWD5

Po zabawie z Oriole apetyt mi się zaostrzył i postanowiłem zbudować coś samodzielnie. Na początek poszukiwałem modelu dobrze opisanego. W sieci trafiłem na opis RWD5 by Skazoo, dostępny w poniższym linku:

https://www.alexrc.pl/old_files/users/skazoo/rwd/rwd.htm

Kupiłem materiały, wydrukowałem plany i zabawa zaczęła się.

czytaj dalej

Powrót do modelarstwa

W młodości interesowałem się modelarstwem, szczególnie kartonowym. Kleiłem modele z Małego Modelarza. Ciekawiły mnie również modele latające, jednak ze względu na dostępność i cenę były poza moim zasięgiem. Teraz jak człowiek dorósł, ma swoją skarbonkę to może wrócić do pasji z młodości.

czytaj dalej