Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 150
#Ilość wpisów: 53

działka

Działka cz.11 – Sezon 2017

Witam w nowym sezonie działkowca. Niestety pogoda nie rozpieszcza i prace na działce ograniczamy jeszcze do minimum, żeby nosy nam nie marzły. Mimo to udało się już zrobić przesadzenia w ogródku i pierwsze cięcie trawnika.

Działka po koszeniu

Działka po koszeniu

czytaj dalej

Grill na szybko :)

Zbliżające się urodziny naszego synka trzeba było słusznie uczcić, dlatego postanowiliśmy zrobić na działce grillowanie. Niestety nasz grill kupiony ok 2 lata temu przerdzewiał i ma dość mały ruszt. Mając w planach budowę grilla z klinkieru zakupiłem ruszt i zrobiłem tymczasowego grilla 🙂 Jak widać oparty jest o konstrukcję drewnianą, pustaki służą jedynie podwyższeniu paleniska, żeby nie było trzeba przewracać kiełbas na kolanach:)

Palenisko

Palenisko

czytaj dalej

Działka cz.9 – pomieszczenie gospodarcze, elewacja

Pomieszczenie gospodarcze również doczekało się kontynuacji w budowie. Przed położeniem styropianu konieczne było zrobienie podbitki po bokach, żeby ładnie wyglądała po zrobieniu elewacji.

Podbitka po lewej stronie

Podbitka po lewej stronie

czytaj dalej

Działka cz.8 – płotek

Kilka dni wolnego zaowocowały kolejnymi pracami na działce. Tym razem padło na płotek na tarasie. Razem z Żoną wykonaliśmy płotek z deseczek dębowych 20x90x110 zaokrąglonych u góry. Deski zostały przymocowane do stelaża, który zamontowany był przy budowie tarasu. Na początek wszystkie deski zostały pomalowane.

Malowanie

Malowanie

czytaj dalej

Działka cz.7 – podbitka

Wykonywanie podbitki zmierza ku końcowi. Jak widać głośniki są już zamontowane, nawet grają:) Oczywiście jak zawsze jest pod górkę, zabrakło mi 2 desek do skończenia. Niestety majówka ma to do siebie, że trudno coś dokupić. Dlatego ukończenie przesunie się kilka dni.

Podbitka

Podbitka

czytaj dalej

Działka cz.6 – wiosenne porządki

Powoli rozkręca się wiosna i coraz przyjemniej jest porobić coś na działce. Oczywiście na początek trzeba zgrabić trawnik, skosić to co odrosło po zimie, przygotować ogródek pod warzywa:) Jak zrobi się to co konieczne można zabrać się za poważne prace. Dlatego sezon zaczęliśmy od wykonania podbitki na tarasie i chcemy skończyć pomieszczenie gospodarcze – póki co zostały wstawione futryny.

Trawnik po wiosennym liftingu :)

Trawnik po wiosennym liftingu 🙂

czytaj dalej

Działka cz.5 – nowe nasadzenia

Wczoraj ogarnął nas szał zakupów i przy okazji zostało zakupionych 11 thuj i drzewko śliwki typu Renkloda Ulena. Z obawy, że thuje padną w ciemnym garażu postanowiłem je zasadzić. Do ich zasadzenia konieczne było wygrodzenie miejsca – takiego samego jak po drugiej stronie działki. Palisadę wykonałem z kostek brukowych ustawionych pionowo. Wytyczony pas został pokryty agrowłókniną. W niej zostały wycięte otwory, przez które zostały posadzone thuje. Po zasadzeniu wytyczony pas został wysypany korą.

Trasowanie

Trasowanie

czytaj dalej

Działka cz.4 – zadaszanie pomieszczenia gospodarczego

Z racji tego, że nasz Synek był dzisiaj grzeczny, Żona pozwoliła mi pojechać na działkę 🙂 Ucieszyło mnie to, bo zbliża się jesień i zapewne lada dzień pojawią się deszcze. W związku z tym zależało mi, żeby zabezpieczyć drewnianą konstrukcję przed deszczem. Z racji tego, że czasu miałem niewiele, postanowiłem pokryć deskowanie papą. W przyszłości chcę zrobić gont bitumiczny albo pokryje dach blachą.

Przycinanie desek przedniej połaci dachu

Przycinanie desek przedniej połaci dachu

czytaj dalej

Działka cz.3 – zadaszanie pomieszczenia gospodarczego

Ostatnie upały trochę ograniczały chęć wysiłku, jednak mimo to drobnymi kroczkami starałem się zadaszyć budowane pomieszczenie gospodarcze. Dach zaplanowałem dwuspadowy, dzięki temu chciałem ograniczyć padanie deszczu na górną krawędź drzwi. Konstrukcja jest podobna do konstrukcji dachu na altance. Murłaty o przekroju 100×100 mm przytwierdzone są do wieńca, na nich ułożone są krokwie 50×100. Daszek na tym pomieszczeniu zadeskowałem, z myślą o tym, żeby położyć kiedyś gont bitumiczny. Na czas oczekiwania dach zabezpieczę papą.

Montaż murłat i krokwi

Montaż murłat i krokwi

czytaj dalej

Działka cz.2 – budowa pomieszczenia gospodarczego

Zgodnie z planem w tym roku podjęliśmy się wykonania grilla i pomieszczenia gospodarczego z WC. Wylewki zostały wykonane jeszcze w zeszłym roku jednak budowa wystartowała dopiero teraz. Pod pomieszczenie gospodarcze została wykonana wylewka 250 x 115cm. Z czego 1/3 została przeznaczona na WC a pozostała część będzie schowkiem na taczkę i inne ogrodnicze narzędzia. Dodatkowo planuję zabudować w tym pomieszczeniu beczkę na wodę, która będzie podgrzewana przez kolektor słoneczny zamontowany na dachu – ale to pewnie w przyszłym roku, o ile synek mi na to pozwoli 🙂 Planuję również zamontować baterię słoneczną, z której będzie zasilana pompka obiegu wody, sterownik i oświetlenie ledowe.

Szalowanie i zalewanie płyty pod grila i pomieszczenie gospodarcze

Szalowanie i zalewanie płyty pod grilla i pomieszczenie gospodarcze

czytaj dalej