Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 166
#Ilość wpisów: 54

Miesięczne archiwum: Sierpień 2015

Działka cz.4 – zadaszanie pomieszczenia gospodarczego

Z racji tego, że nasz Synek był dzisiaj grzeczny, Żona pozwoliła mi pojechać na działkę 🙂 Ucieszyło mnie to, bo zbliża się jesień i zapewne lada dzień pojawią się deszcze. W związku z tym zależało mi, żeby zabezpieczyć drewnianą konstrukcję przed deszczem. Z racji tego, że czasu miałem niewiele, postanowiłem pokryć deskowanie papą. W przyszłości chcę zrobić gont bitumiczny albo pokryje dach blachą.

Przycinanie desek przedniej połaci dachu

Przycinanie desek przedniej połaci dachu

czytaj dalej

Mamy Synka !!!:)

Dzisiaj tj. 14.08.2015 o godz. 12:00 urodził się nasz synek – Filip:) Waży 3600g, mierzy 58 cm – co najważniejsze jest zdrowy:).  Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego faktu, a ja mam cichą nadzieję, że w przyszłości będzie pomagał mi w projektach 🙂 – co dwie głowy to nie jedna:)

Nasz syn - Filip:)

Nasz syn – Filip:)

czytaj dalej

Program Utrzymanie Ruchu

Zaciekawienie programem DELPHI i problem w pracy natchnął mnie do wykonania aplikacji, która będzie pomocna w rozwiązaniu problemu. Do czasu powstania aplikacji zgłaszanie awarii wymagało przejścia operatora do warsztatu i zawołania mechanika. Takie rozwiązanie często powodowało konflikty, operator często „cmokał klamkę” i kręcił się po zakładzie, zamiast wykonywać swoją pracę.  Zamysł stworzenia aplikacji był taki aby operator, zgłaszał awarię swojemu przełożonemu, którego obowiązkiem powinno być wysłanie zgłoszenia do mechaników oraz oddelegowanie operatora do innej pracy na czas awarii. Brakowało tu tylko elementu wykonawczego, jakim stała się moja aplikacja.

Okno główne programu - nadawanie zgłoszeń

Okno główne programu – nadawanie zgłoszeń

czytaj dalej

Działka cz.3 – zadaszanie pomieszczenia gospodarczego

Ostatnie upały trochę ograniczały chęć wysiłku, jednak mimo to drobnymi kroczkami starałem się zadaszyć budowane pomieszczenie gospodarcze. Dach zaplanowałem dwuspadowy, dzięki temu chciałem ograniczyć padanie deszczu na górną krawędź drzwi. Konstrukcja jest podobna do konstrukcji dachu na altance. Murłaty o przekroju 100×100 mm przytwierdzone są do wieńca, na nich ułożone są krokwie 50×100. Daszek na tym pomieszczeniu zadeskowałem, z myślą o tym, żeby położyć kiedyś gont bitumiczny. Na czas oczekiwania dach zabezpieczę papą.

Montaż murłat i krokwi

Montaż murłat i krokwi

czytaj dalej