Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 150
#Ilość wpisów: 53

Miesięczne archiwum: Sierpień 2016

Działka cz.10 – malowanie elewacji pomieszczenia gospodarczego

Korzystając z wolnego weekendu udało się nam pomalować przygotowaną elewację pomieszczenia gospodarczego. Malowania wymagały również drzwi. Zostały pomalowane, żeby zabezpieczyć je przed deszczem. Zauważyłem, że niestety okleina drzwi zaczęła się niszczyć, dlatego konieczne było malowanie. Na wiaderku farby elewacyjnej było napisane „BEŻ” – do dziś go nie mogę zobaczyć.. 🙂

Elewacja pomalowana

Elewacja pomalowana

czytaj dalej

Grill na szybko :)

Zbliżające się urodziny naszego synka trzeba było słusznie uczcić, dlatego postanowiliśmy zrobić na działce grillowanie. Niestety nasz grill kupiony ok 2 lata temu przerdzewiał i ma dość mały ruszt. Mając w planach budowę grilla z klinkieru zakupiłem ruszt i zrobiłem tymczasowego grilla 🙂 Jak widać oparty jest o konstrukcję drewnianą, pustaki służą jedynie podwyższeniu paleniska, żeby nie było trzeba przewracać kiełbas na kolanach:)

Palenisko

Palenisko

czytaj dalej

Działka cz.9 – pomieszczenie gospodarcze, elewacja

Pomieszczenie gospodarcze również doczekało się kontynuacji w budowie. Przed położeniem styropianu konieczne było zrobienie podbitki po bokach, żeby ładnie wyglądała po zrobieniu elewacji.

Podbitka po lewej stronie

Podbitka po lewej stronie

czytaj dalej

Działka cz.8 – płotek

Kilka dni wolnego zaowocowały kolejnymi pracami na działce. Tym razem padło na płotek na tarasie. Razem z Żoną wykonaliśmy płotek z deseczek dębowych 20x90x110 zaokrąglonych u góry. Deski zostały przymocowane do stelaża, który zamontowany był przy budowie tarasu. Na początek wszystkie deski zostały pomalowane.

Malowanie

Malowanie

czytaj dalej