Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 150
#Ilość wpisów: 53

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2015

Wymiana sprzęgła – OPEL MERIVA 1.6 (Z16XE)

W weekend przyszło mi zmierzyć się z wymianą sprzęgła w moim Oplu Meriva. Właściwie wymiana sprzęgła odbyła się przy okazji. Całe zamieszanie spowodował wyjący wysprzęglik. W momencie wciskania pedału rozlegało się wycie, dziwnie z tym się jeździło, szczególnie przy wyższych biegach. Wycie wysprzęglika po wciśnięciu sprzęgła powodowało wrażenie jakby gaz był wciśnięty i silnik osiągał wysokie obroty:) Z takim objawem kupiłem to autko – skusił mnie przebieg. W czasie zakupu miało 82000km przebiegu. Poza tym wyciem, nie było żadnych problemów z jazdą. Do tego pojawił się mały wyciek oleju między skrzynią a silnikiem – obstawiłem, że to może być uszczelniacz

czytaj dalej

Frezarka CNC DIY cz.2

Za mną kolejny, mały etap prac. Do istniejącej konstrukcji dorobiłem blachę- zamówiona w firmie FASTE, która będzie spełniała poniższe funkcje:

  • łoże do prowadnika kabli idących z osi Z
  • mocowanie krańcówek osi X
  • usztywnienie bramy

czytaj dalej

Budowa depronowego RWD5

Po zabawie z Oriole apetyt mi się zaostrzył i postanowiłem zbudować coś samodzielnie. Na początek poszukiwałem modelu dobrze opisanego. W sieci trafiłem na opis RWD5 by Skazoo, dostępny w poniższym linku:

https://www.alexrc.pl/old_files/users/skazoo/rwd/rwd.htm

Kupiłem materiały, wydrukowałem plany i zabawa zaczęła się.

czytaj dalej

Powrót do modelarstwa

W młodości interesowałem się modelarstwem, szczególnie kartonowym. Kleiłem modele z Małego Modelarza. Ciekawiły mnie również modele latające, jednak ze względu na dostępność i cenę były poza moim zasięgiem. Teraz jak człowiek dorósł, ma swoją skarbonkę to może wrócić do pasji z młodości.

czytaj dalej

Frezarka CNC DIY cz.1

   Na początek zaprezentuję frezarkę CNC budowaną według własnego projektu. Niestety od początku budowy nie zrobiłem zbyt wielu zdjęć, pomimo to podzielę się tym co mam i sukcesywnie w miarę postępu prac będę zamieszczał relację. Budowę zacząłem od stworzenia projektu w DraftSight. Założenie było takie, żeby wykonywana frezarka była urządzeniem biurkowym do wykonywania niewielkich detali z drewna, tworzyw konstrukcyjnych a jak się uda to aluminium bądź stali. Rysunki zaprojektowanych elementów przekazałem do firmy zajmującej się wycinaniem laserowym. Konstrukcja została wycięta z blachy ST35 grubości 10 i 5mm. Po otrzymaniu profili oszlifowałem krawędzie po laserze, nawierciłem niezbędne otwory oraz nagwintowałem je. Przygotowane elementy zostały pomalowane i poskręcane.

czytaj dalej

Witam w moim świecie

Zapraszam do śledzenia mojej strony. Sukcesywnie będę wstawiał relację z realizacji wszelkich tworów. W miarę możliwości będę starał się szczegółowo opisywać kolejne kroki budowy. Życzę miłej lektury.