Wymiana sprzęgła – OPEL MERIVA 1.6 (Z16XE)
W weekend przyszło mi zmierzyć się z wymianą sprzęgła w moim Oplu Meriva. Właściwie wymiana sprzęgła odbyła się przy okazji. Całe zamieszanie spowodował wyjący wysprzęglik. W momencie wciskania pedału rozlegało się wycie, dziwnie z tym się jeździło, szczególnie przy wyższych biegach. Wycie wysprzęglika po wciśnięciu sprzęgła powodowało wrażenie jakby gaz był wciśnięty i silnik osiągał wysokie obroty:) Z takim objawem kupiłem to autko – skusił mnie przebieg. W czasie zakupu miało 82000km przebiegu. Poza tym wyciem, nie było żadnych problemów z jazdą. Do tego pojawił się mały wyciek oleju między skrzynią a silnikiem – obstawiłem, że to może być uszczelniacz
Frezarka CNC DIY cz.2
Za mną kolejny, mały etap prac. Do istniejącej konstrukcji dorobiłem blachę- zamówiona w firmie FASTE, która będzie spełniała poniższe funkcje:
- łoże do prowadnika kabli idących z osi Z
- mocowanie krańcówek osi X
- usztywnienie bramy
Budowa depronowego RWD5
Po zabawie z Oriole apetyt mi się zaostrzył i postanowiłem zbudować coś samodzielnie. Na początek poszukiwałem modelu dobrze opisanego. W sieci trafiłem na opis RWD5 by Skazoo, dostępny w poniższym linku:
https://www.alexrc.pl/old_files/users/skazoo/rwd/rwd.htm
Kupiłem materiały, wydrukowałem plany i zabawa zaczęła się.
Powrót do modelarstwa
W młodości interesowałem się modelarstwem, szczególnie kartonowym. Kleiłem modele z Małego Modelarza. Ciekawiły mnie również modele latające, jednak ze względu na dostępność i cenę były poza moim zasięgiem. Teraz jak człowiek dorósł, ma swoją skarbonkę to może wrócić do pasji z młodości.
Frezarka CNC DIY cz.1
Na początek zaprezentuję frezarkę CNC budowaną według własnego projektu. Niestety od początku budowy nie zrobiłem zbyt wielu zdjęć, pomimo to podzielę się tym co mam i sukcesywnie w miarę postępu prac będę zamieszczał relację. Budowę zacząłem od stworzenia projektu w DraftSight. Założenie było takie, żeby wykonywana frezarka była urządzeniem biurkowym do wykonywania niewielkich detali z drewna, tworzyw konstrukcyjnych a jak się uda to aluminium bądź stali. Rysunki zaprojektowanych elementów przekazałem do firmy zajmującej się wycinaniem laserowym. Konstrukcja została wycięta z blachy ST35 grubości 10 i 5mm. Po otrzymaniu profili oszlifowałem krawędzie po laserze, nawierciłem niezbędne otwory oraz nagwintowałem je. Przygotowane elementy zostały pomalowane i poskręcane.
Witam w moim świecie
Zapraszam do śledzenia mojej strony. Sukcesywnie będę wstawiał relację z realizacji wszelkich tworów. W miarę możliwości będę starał się szczegółowo opisywać kolejne kroki budowy. Życzę miłej lektury.
Najnowsze komentarze