Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 150
#Ilość wpisów: 53

Frezarka CNC DIY cz.6

Między lulaniem synka udało mi się zamówić wrzeciono i zlecić wypalenie mocowania do zakupionego wrzeciona. Pierwotnie zakładałem średnicę wrzeciona 43mm, jednak jak się okazało KRESS ma również obudowę, która wystaje poza obrys kołnierza do mocowania wrzeciona. Jednym słowem, zostawiłem za mało miejsca. Dlatego wyszukałem inne, o średnicy 52mm – bez wystających elementów. Moje wrzeciono zasilane jest napięciem stałym do 48V, ma moc 400W, mocowanie freza ER11 na 1/8cala.

Zamontowane wrzeciono

Zamontowane wrzeciono

Do wrzeciona zakupiłem również frezy, żeby mieć się czym pobawić.

Wrzeciono + mocowanie + frezy

Wrzeciono + mocowanie + frezy

W pośpiechu złożyłem wszystko do kupy, bez większego ogarnięcia kablologii. Chciałem przekonać się czy mój twór będzie w stanie frezować. Ku mojemu zadowoleniu tak się stało. Niestety nie mam jeszcze opracowanego mocowania materiału do stołu, dlatego też mocowany jest na taśmę malarską 😀 – niestety nie jest to szczęśliwe rozwiązanie – nadaje się wyłącznie do frezowania w powietrzu:P Jednak mimo to udało mi się wyfrezować logo LinuxCNC w spienionym PCV o grubości 3mm. Frez wpuścił się w materiał 2mm, zgodnie z projektem.

Wrzeciono zamontowane na osi Z

Wrzeciono zamontowane na osi Z

Wrzeciono zamontowane na osi Z

Wrzeciono zamontowane na osi Z

Poniżej widoczny efekt prób na plexi. Niestety pod koniec spalił mi się bezpiecznik w zasilaczu 🙂 Dlatego ostatnia litera C nie została dokończona. Ogólnie wszystko wygląda obiecująco. Muszę tylko znaleźć trochę czasu, żeby obczaić G-code i dokończyć tą prowizorkę:) Poniżej filmiki z prób frezowania.

Próba frezowania

Próba frezowania

Kolejne próby frezowania

Kolejne próby frezowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × four =