Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 150
#Ilość wpisów: 53

Spawanie stolika

W moich robótkach często potrzebowałem spawania i konieczne było ratowanie się usługami zewnętrznymi lub projekty upadały. Żeby to zmienić postanowiłem spróbować swoich sił w spawaniu. Oczywiście do tego nieodzowna jest spawarka. Udało mi się kupić roczną spawarkę Magnum THF 201 plus. Jest to urządzenie, którym można spawać metodami MMA i TIG prądem stałym do 200A. Z opinii krążących po internecie można wywnioskować, że to sensowny sprzęt na domowe potrzeby.

Spawarka i materiał

Spawarka i profile

Docinanie profili

Docinanie profili

Pierwszym obiektem, który chcę wykonać jest stolik pod moją frezarkę CNC. Niestety kończy mi się miejsce na wszystkie moje graty i konieczne jest ich porządkowanie. Ten stolik uwolni mi blat biurka i pozwoli schować coś pod nim. Stolik wykonany będzie z profila 30x30x2, wokół blatu kątownik 30x30x2. Konstrukcja będzie spawana metodą mma. Spawów nie pokazuję, bo nie ma się czym chwalić 🙂

Spawanie profili

Spawanie profili

Spawanie profili

Spawanie profili

Konstrukcję udało się pospawać, jak na pierwszy raz wyszła całkiem przyzwoicie. Po spawaniu spawy zeszlifowałem po czym konstrukcja została pomalowana. Blat wykonałem z dwóch płyt meblowych 18mm. Na końcach nóg wspawane są nakrętki M8 aby można było wkręcić regulowane stopki.

Konstrukcja po spawaniu

Konstrukcja po spawaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − fifteen =