Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 157
#Ilość wpisów: 53

Frezarka CNC DIY cz.9 – obudowa

Korzystając z chwili wolnego, potrenowałem przygotowanie gkodu w programie CamBam. Na stół poszła obudowa sterownika frezarki. Do tej pory była pełna i niestety po dłuższej zabawie frezarką robiła się dość ciepła. Żeby temu zapobiec postanowiłem zamontować wentylator w obudowie. Wstępny rysunek został przygotowany w DraftSight, następnie zapisany w DXF. Plik DXF zainportowałem do CamBam gdzie wygenerowałem ścieżki dla frezarki.

Widok zamontowanej osłony

Widok zamontowanej osłony

Obudowa frezowana była frezem VHM jednopiórowym 1,6mm. Ustawione były 3 przejścia freza, każde przejście głębiej o 1mm. Jak widać tworzywo bardzo ładnie się frezuje, krawędzie nie są poszarpane. Do przygotowanej osłony został zamontowany wentylatorek wydmuchujący powietrze. Dolne otwory służą do zasysania świeżego powietrza. Robiąc takie obieg wszystkie radiatory zamontowane przy układach są chłodzone.

Osłona po frezowaniu

Osłona po frezowaniu

Przygotowanie GCODE w CamBam

Przygotowanie GCODE w CamBam

jeden komentarz do Frezarka CNC DIY cz.9 – obudowa

  • Virtual Private Server napisał:

    No mega sprawa, o ile drukarka to dla mnie malo potrzebna jest ale za to oddalbym wszystko za CNC tylko do PCB nawet! Czy ktos cos wspominala o nadmiarze czasu chetnie pozycze dodatkowy czas, oczywiscie na wieczne oddanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 11 =