Get Adobe Flash player
#Ilość komentarzy: 157
#Ilość wpisów: 53

Frezarka CNC DIY cz.10 – zasilacz, chłodziwo

Ostatnio wziąłem się za dokończenie frezarki, bardziej za jej ogarnięcie, żeby te wszystkie kable nie plątały się przy niej. Dlatego na pierwszy ogień poszedł zasilacz. Na transformatorze zamontowana została płytka z tworzywa, do której przykręciłem płytkę zasilacza i płytkę sterująca wrzecionem i chłodziwem. Po tym zostały wciągnięte wielożyłowe kable sterujące i zasilające. Tym samym zrobił się już porządek na blacie. Do wyfrezowanej wcześniej obudowy zamontowałem wentylator, zapewniający cyrkulację powietrza w dość ciasnej obudowie sterownika.

Zasilacz

Zasilacz

Wprowadzenie kabli do sterownika

Wprowadzenie kabli do sterownika

W obudowie zostały wykonane dodatkowe otwory, w nich zostały zamontowane dławiki z przewleczonymi przez nie kablami. Biorąc pod uwagę to, że przy wykonywaniu płytki zaprojektowałem dwa przekaźniki wykonawcze, postanowiłem doposażyć maszynkę w wężyk zdmuchujący wiór w czasie frezowania. Bez wielkiej filozofii na płycie wrzeciona został zamontowany elektrozawór powietrzny 1/4” z przykręconym do niego wężykiem segmentowym.

Montaż elektrozaworu

Montaż elektrozaworu

Montaż elektrozaworu

Montaż elektrozaworu

Do tego wszystkiego wykorzystałem stary komputer, zainstalowałem na nim LinuxCNC. Dzięki temu mam dostęp do komputera garażowego na którym mam program DraftSight i CamBam do przygotowywania plików z G-Codem. Teraz nie muszę wyłączać LinuxCNC, żeby wprowadzić jakieś poprawki w przygotowywanych plikach. Komputer z LinuxCNC skonfigurowany jest tak, że można połączyć się z nim przez zdalny pulpit dzięki temu za pomocą jednej klawiatury i monitora można obsługiwać dwa komputery. Dodatkowo szybko można wymieniać pliki przez sieć.

Frezarka z komputerem

Frezarka z komputerem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − eleven =